Strona główna -> Technologia wodorowa -> H-Racer
Roboty
Technologia wodorowa
H-Racer
Zestaw Edukacyjny Energii Odnawialnej
Światowa prasa o oferowanych produktach
NEW H-CAR
Bio-Energy Discovery Kit
H-Racer 2.0
Monitor Energii Odnawialnej
Wodorowy Zestaw Edukacyjny
Wodór-Wiatr Zestaw
Wiatrowy Generator Mocy
H-Racer

H-Racer firmy Horizon Fuel Cell Technologies jest futurystycznym samochodzikiem działającym w oparciu o jedną z najbardziej ekscytujących technologii 21 wieku. Samochód ten jest napędzany 100% czystym paliwem produkowanym przez stację wodorową, która wytwarza wodór z wody wykorzystując do tego energię słoneczną lub baterie.

 


Samochodzik mieści się w dłoni i jest pracującym modelem obrazującym technologię wodorową. Jest to miniaturowa wersja tworzonych w rzeczywistości samochodów przyszłości. H-Racer jest bardzo bezpieczny, m.in. dlatego, iż tylko minimalne ilości wodoru wystarczają do napędzania silniczka elektrycznego H-Racer’a.


NAGRODY przyznane H-Racer’owi:

  • Nagroda środowiskowa Intela przyznana w Muzeum Techniki Doliny Krzemowej
  • Nagroda Time Magazine Best Invention of the Year 2006 – za Najlepszy Wynalazek 2006 roku

Przeźroczysta obudowa pozwala na wgląd w wewnętrzną mechanikę samochodu i pojemnik wodoru, dzięki czemu można ocenić stopień dotychczasowego zużycia wodoru.
DZIAŁANIE

Gdy samochód jest już złożony należy do stacji wodorowej podłączyć panel solarny służący do produkcji prądu elektrycznego potrzebnego do wytwarzania wodoru. Do tej stacji podłącza się następnie wężyk do tankowania i napełnia zbiornik H-Racer’a paliwem wodorowym. Gdy zbiornik jest już pełny autko jest gotowe do jazdy. Należy wówczas ustawić przełącznik ON/OFF na pozycję ON i autko wyruszy w drogę jeżdżąc na zatankowanym wodorze dłuższą chwilę.

 

WYMARY H-Racer’a - 16 x 7 x 4.5cm

Do złożenia zestawu potrzebny jest śrubokręt, a w dalszej kolejności do produkcji wodoru - woda (najlepiej destylowana). Jeżeli chwilowo nie ma słońca można również użyć do produkcji wodoru 2 baterie AA (paluszki - nie dołączone do zestawu) wkładając je do stacji wodorowej.
Zestaw H-Racer zawiera wszystkie elementy, które widać na powyższym zdjęciu. Wszystko dostarczone jest w zestawie przeznaczonym do składania. Pozwala to na zbudowanie swojego własnego - najmniejszego na świecie auta na wodór!

 

Obserwuj migające światełka stacji wodorowej i bąbelkujący wodór, którym napełniasz zbiornik wodorowy H-Racer’a i w drogę!

 Login

HasłoZarejestruj się!